Plačiajuostis Internetas

AB "Lietuvos Telekomas" seminaras

Artūras Kuliešas,
1998.10.23


Parodos dienoraštis
Atgal į pagrindinį InfoBalt'98 puslapį
homelt.gif (2021 bytes)
Spalio 23 d. "Lietuvos Telekomo" seminaras, kurį vedė "Telia Finland" atstovas Juha Heinanenas, buvo skirtas didėjančiam  Interneto vaidmeniui kaip komunikacijų terpei. Nuo paprasto elektroninio pašto, kuris dominavo aštuntojo dešimtmečio Internete, iki hiperteksto ir Java, Internetas peržengia įprastas skaitmeninės informacijos apsikeitimo ribas.

"Mano pagrindinis teiginys yra šis: Ateityje Internetas taps vieninteliu dominuojančiu plačiajuosčiu tinklu - nesvarbu, ar kalbate apie duomenis, ar apie balsą, ar apie videoinformaciją. IP protokolas gali daryti viską, jeigu yra užkeltas ant galingo pagrindo, "  - sakė kalbėtojas. - "Ateityje Internetas užtikrins reikalingą aptarnavimo kokybę ir saugumą."

Savas vaidmuo šioje infrastruktūroje bus skirtas ir balsui. "Telefoniniai tinklai, tokie, kokius mes pripratome turėti, nebus reikalingi, jeigu Internetas taps vieninteliu reikalingu jums tinklu. Kitaip tariant, tai, kas dabar yra vadinama Interneto telefonija, taps pagrindiniu balso ryšių kanalu," - sako Juha Heinanenas. - "Dabartiniams telekomams teks tik prijungti jus prie Interneto, o toliau jūs galėsite rinktis balso nešėją Internete, kuris jus aptarnaus. Žinoma, praktikoje tektų susidurti su politinėmis, ekonominėmis ar psichologinėmis kliūtimis, nes valstybės paprastai apsaugo savo telekomus nuo konkurencijos, bet techniškai nėra jokių problemų."

Kad būtų pasiektas plačiajuosčio Interneto rojus, turėtų pagreitėti ir klientų pajungimo technologija. "xDSL ir CATV produktai jau yra rinkoje ir atneša megabitus informacijos per sekundę jums namo. Įmonės artimiausioje   ateityje galės rinktis tarp HDSL ir optinės skirtinės linijos. Telekomai, atvesdami jums tokias linijas, kartu atveda telefoną, videokonferencinį ryšį ir Internetą - argi ne patogiau negu viską gauti atskirai?".

O kaipgi ISDN? "ISDN yra truputį per silpnas ir pasirodė truputį per vėlai, kai jo suteikiami pranašumai nėra pakankami ar apsimokantys", -  sakė J. Heinanenas. - "Jungimasis į ateities Internetą turi būti žaibiškas, be skambinimo procedūrų, kurios neišvengiamos su ISDN. "Telia" neturi individualių ISDN naudotojų ir nesiruošia turėti, užtat mes turime ADSL, ir girdėjau, kad komutavimo stočiai vienas ADSL portas kainuoja vidutiniškai pigiau negu ISDN portas".

Internete, kuris ateis po dviejų ar trejų metų, pradės nykti ir korporaciniai tinklai virš skirtųjų linijų, vietoje jų bus kuriami Virtualūs privatūs tinklai (VPN), kurie sumažins bendrus komunikacijų kaštus, o naujų technologijų pagalba VPN turės aptarnavimo kokybės ir saugumo lygius, ne mažesnius negu dabartiniuose privačiuose globaliuose tinkluose.

 


Dienoraštis | InfoBalt'98 | Atgal į InfoBalt svetainę