Microsoft atestuotų profesionalų ruošimas Alnos mokymo centre

AB "Alna" seminaras

Artūras Kuliešas,
1998.10.16


dienor_lt.GIF (1960 bytes)
Atgal į pagrindinį InfoBalt'98 puslapį
homelt.gif (2021 bytes)
mcp.jpg (13026 bytes)Spalio 20 d. Vis didėjančio intelektualios darbo jėgos bado sąlygomis įmonių vadovai susiduria su dar viena rimta problema - sunkumais įvertinant potencialaus darbuotojo kvalifikaciją. Problemos branduolys yra pačių vadovų silpna kompetencija šiuose klausimuose. Be to, dažnai bendri IT specialisto sugebėjimai nėra pakankamas pagrindas, kad jie turės darbo su tam tikrais produktais įgūdžius.

Microsoft atestuoto specialisto kvalifikacija parodo įgūdžius dirbant Lietuvoje populiariais "Microsoft" firmos programiniais produktais, o taip pat juos prižiūrėti. Atestuotų specialistų reikėtų Microsoft Windows NT Server, BackOffice produktų priežiūrai, programavimo priemonėms (Microsoft Visual C++, Microsoft Visual Basic ir kiti). Šių specialistų parengimu užsiimantis "Alnos" mokymo centras paruošė šia tema seminarą, kurį pristatė centro direktoriaus pavaduotojas Šarūnas Končius.

Š. Končiaus žodžiais, "samdyti konsultantą pagal atvejį, kai pritrūksta savo specialisto kvalifikacijos, yra pastebimai brangiau, negu apmokėti šio specialisto mokymąsi".

"Alnos" mokymo centras ir ruošia atestuotus specialistus (MCP, Microsoft Certified Professional), ir organizuoja šių kvalifikacijų egzaminus. Sistemų administratoriams galėtų būti vertingas Microsoft sistemų inžinieriaus atestatas (6 egzaminai), programuotojams - Microsoft atestuoto sprendimų kūrėjo (4 egzaminai), o taip pat galima gauti Microsoft atestuoto dėstytojo kvalifikaciją (gerokai sudėtingiau).

Šių metų birželio 15 dienai Lietuvoje buvo 55 MCP, tarp jų 30% buvo Alnos darbuotojai. Aukštesnių kvalifikacijų specialistus iki šiol galima suskaičiuoti ant pirštų.

Už atestuotų specialistų egzaminų išlaikymą programuotojai, administratoriai ar Interneto autoriai gauna sertifikatą, pripažinimą visame pasaulyje (sertifikatas yra tarptautinis), taip pat dalyvavimą techninės informacijos ir beta programose.

O "Alnos mokymo centras" prie šių dovanų prideda MCP striukę, jeigu jūs išlaikėte pirmąjį MCP egzaminą po birželio 1 d.

 

 

 


Atgal į InfoBalt svetainę | Naujienos