InfoBalt'98 spaudos konferencija

Artūras Kuliešas,
1998.10.16


dienor_lt.GIF (1960 bytes)
Atgal į pagrindinį InfoBalt'98 puslapį
homelt.gif (2021 bytes)
Spalio 16 d., Vilnius - Žurnalistų sąjungoje įvyko parodos "InfoBalt'98" rengėjų spaudos konferencija, kurioje dalyvavo asociacijos "InfoBalt", generalinio rangovo UAB "Visus plenus" ir informacinių technologijų įmonių atstovai.

Parodos vadovas nuo "Visus Plenus" Andrius Ališauskas supažindino žiniasklaidą su šios parodos naujovėmis, pakitusia organizacija ir bilietų pardavimo tvarka. Pirmąją parodos dieną bus leidžiami tik lankytojai su kvietimais, o kitomis dienomis bus parduodami bilietai. Taip pat paroda tapo labiau specializuota pagal tematiką - dvi salės skirtos informacinėms technologijoms, dvi - telekomunikacijoms, ir viena - biuro įrangai.

Eksponentų skaičius šiais metais yra rekordinis - 235 bendrovės. Didžiausias parodos plotas priklauso firmoms "Omnitel", "Alna" ir "Lietuvos telekomas".

"InfoBalt" atstovai kalbėjo apie dabartinės Lietuvos kompiuterijos ir ryšių rinkos ypatybes ir problemas. Asociacijos prezidento K. Naujokaičio nuomone, per 10 šios rinkos egzistavimo metų ji tapo labiau organizuota, įvairi, civilizuota,   tačiau stokojanti investicinio kapitalo: didžiausių Lietuvos įmonių šimtuke informacinių technologijų įmonės figūruoja tik žemyn nuo antros pusės.

Asociacijos "InfoBalt" direktorius Romas Krukauskas paminėjo pagrindinius parodos tikslus - pristatyti naujausias verslo technologijas,   kompensuoti didėjantį Lietuvos atsilikimą nuo Europos Sąjungos informacinių sistemų integravime. "Informacinė visuomenė negali būti atsieta nuo pakitusios valdymo praktikos, - sakė R. Krukauskas, - Lietuvoje nėra valdymo reformos, todėl ir nėra informacinių sistemų." "InfoBalt" direktoriaus nuomone, informacinei restruktūrizacijai reikalingos didelės investicijos, o ne trupiniai, kaip yra dabar.

Kalbėdami apie šių metų parodos leitmotyvus, kalbėtojai paminėjo naujausias multimedia technologijas įskaitant DVD (Digital Versatile Disk) ir skaitmeninę fotografiją, elektroninę komerciją ir mokėjimų sistemas, antipiratines akcijas ir jungtinį "InfoBalt" stendą, kuriame dalyvaus taip pat ir įvairios mokslo, meno ir visuomenės organizacijos, gavusios parodinį plotą asociacijos lėšomis.


Atgal į InfoBalt svetainę | Naujienos