ATEIKIT PAMATYTI

Subjektyvus vadovas po InfoBalt'98 stendus


Atgal į pagrindinį InfoBalt'98 puslapįAtgal į InfoBalt Svetainę Geriau kartą pamatyti. Kiekvienas stendas šioje parodoje yra kažkuo ypatingas, nesvarbu, ar jame yra sukurtas audio-video rojus, ar tik tiesiog sustatytos produktų dėžės. "InfoBalt" nusprendė pasidomėti ne tiek stendo forma, kiek turiniu - ar įdomūs yra patys firmos gaminiai ir paslaugos. Norime pasidalinti mūsų turima informacija su jumis, ir dėmesio - už šios prekės kokybę "InfoBalt" neatsako.

tribull.gif (898 bytes) Turinys:

 

tribull.gif (898 bytes) Pilna seminarų programa

ALCATEL (S.1.09): Gigakabeliai jūsų gigabitams

Kas bendro tarp kompiuterių ir telekomunikacijų? Teisingai - kabeliai. Šių neišvaizdžių komponentų patikimumas yra taip pat svarbus abiejų šių sričių funkcionavimuii, kaip ir buhalterinės programos ar telefono stoties sugebėjimas dirbti XXI amžiuje. Be to, duomenų srautų didėjimas skatina keisti tradicinį varį į optinį pluoštą - dar jautresnę aplinką, kurioje informacija gali kursuoti gigabitų greičiu. "Alcatel" neseniai pristatė "GIGAlite" kabelį, galintį palaikyti "Gigabit Ethernet" tinklo stuburą iki 550 metrų atstumu (dvigubai daugiau nei numato konkurentai ar IEEE standartas).

Alcatel Baltics, Business Systems Division atstovybė Lietuvoje spalio 22 d. 15 val. pristato seminarą apie "Alcatel" kabelines sistemas.

BALTIJOS KOMPIUTERIŲ CENTRAS (S5.13): Tūkstantmečio klaidos detektorius

bkc.jpg (25740 bytes)Problemų problema. Paplitęs kompiuterinių programų  defektas, vadinamas "2000 metų problema", tik paskutiniu metu pradėtas rimtai svarstyti Lietuvos verslo įmonėse, ir daug firmų susiduria su klausimu: ar ši problema man aktuali? "Baltijos kompiuterių centro" (ComputerLand Vilnius) stende demonstruojama programa gali atsakyti į šį klausimą jeigu ne pilnai, tai bent jau iš dalies.

Pasak įmonės direktoriaus pavaduotojo Liudo Šakinio, ši paprastutė per dvi savaites pagaminta programa identifikuoja įvairias kompiuterio BIOS, instaliuotos operacinės sistemos ir sisteminio laikrodžio klaidas. Programos dėka įmonių administratoriai ir net asmeninių kompiuterių naudotojai gali greitai identifikuoti paties kompiuterio atitiktį 2000 metų reikalavimams. Kol kas produktas yra tik beta stadijoje, ir, tikėsimės, pateks į rinką anksčiau kaip 2000 metais.

BLUE BRIDGE (S3.12): Technologiniai sprendimai verslo sėkmei

Kaip? Nugrimstančiais į praeitį "dėžių stumdytojų" laikais sistemų integratoriais būdavo laikomos firmos, kurios sugebėdavo į savo parduodamus kompiuterius įdiegti savo parduodamą programinę įrangą ir tuoj pat nustumti klientui. Šiandien klientai tapo labiau išprusę, jų klausimai tapo konkretesni, ir jie nepriima suktų atsakymų. Jiems reikia sprendimų, o ne išlaidų.

"Blue Bridge" paruošė savo stende paruoštų jūsų verslui vertingų sprendimų kolekciją. Čia jums bus atsakyta į įvairiausius jūsų verslui opius klausimus, o būtent - kaip:

  • centralizuotai valdyti keletą įmonės serverių;
  • automatizuoti duomenų archyvavimą iš karto iš įvairių platformų;
  • sujungti atskirai funkcionuojančius vietinius tinklus per Internetą į vieną virtualų tinklą;
  • rengti videokonferencijas savo vadovų pramogai...

ir išspręsti daug kitų ne tokių jau akivaizdžių problemų.

BMK (S4.11): IBM serverių klasteriai praktikoje

Padirbk už mane. Klasterių technologija aukšto našumo mašinoms dar tebėra nauja, nors ta pati idėja yra realizuota beveik kiekviename komerciniame orlaivyje - kai viena mašina dėl visiškai nesvarbių priežasčių nustoja veikti, kita perima jos funkcijas - dirba už du, taip sakant. Galutinis tikslas yra užtikrinti, kad visa gamybinė sistema taptų nepramušamai stabili: visai suprantamas reikalavimas finansų, energetikos, transporto, telekomunikacijų rinkoms.

Iki šiol klasterinės kompiuterių sistemos Lietuvoje buvo būdingos Unix, VMS ir kitai "didžiąjai geležiai", tačiau panaudodami "Microsoft Cluster Server" programinę įrangą, "Biznio mašinų kompanijos" specialistai įrengė "failover" (perėmimo) tipo klasterines sistemas "IBM PC Server" serveriams su operacine sistema "Windows NT". BMK teigimu, pirmasis Lietuvoje toks klasteris buvo įrengtas Susisiekimo ministerijoje, antrasis - stovi čia, parodoje.

COMPSERVIS (S3.27): Kompiuteris, kuris skaito

Popierinių formų epocha. Ar galite prisiminti, kiek įvairių formų yra tekę jums pildyti vien tik per paskutinį mėnesį? Blankai, ataskaitos, deklaracijos, pavedimai, sociologinės apklausos, rinkimų biuleteniai...Įstaigoms, kuriose tos formos nusėda, tenka nežmoniškas darbas perkelti visų šių formų duomenis į kompiuterines duomenų bazes, kad jie tiktų apdorojimui. Neskaitant to, kad šios procedūros sąnaudos per metus kai kurioms įstaigoms skaičiuojamos šimtais tūkstančių litų, žmogiškos klaidos tikimybė lieka didelė.

"Compservis" parduodama švedų firmos "ReadSoft" kompiuterinė sistema formų apdorojimui "Eyes & Hands", vadybininko Ryčio Šatkaus nuomone, gali padidinti šio proceso efektyvumą dešimtis kartų. Programa, veikdama kartu su aukšto našumo skaneriu, atlieka formos OCR analizę, analizuoja tiek rašytinį, tiek spausdintinį tekstą, tiek specialius simbolius (kryžiukus, pavyzdžiui) ir leidžia operatoriui patikrinti ar pačiam nuspręsti tuo atveju, kai tekstas atrodo miglotas. Sistema atpažįsta didžiąsias lietuviškas raides, pati apsimoko priklausomai nuo savo patirties ir operatoriaus pagalbos. Formų aprašymas patogios vartotojo sąsajos dėka yra minučių reikalas.

"Eyes & Hands" puikiai ras pritaikymą bankuose, valstybės institucijose, kitose įstaigose su padidintu popierių srautu. Šio pobūdžio sistemomis jau dabar domisi Valstybinė mokesčių inspekcija dėl galimybės greitai apdoroti PVM deklaracijas.

INFORMACINĖS TECHNOLOGIJOS (S3.26): Viskas iš "Oracle"

Be konkurencijos. Ši firma, kuri galėtų paduoti kiekvienos įstaigos IT skyrių į teismą už neteisėtą prekinio ženklo naudojimą, per egzistavimą nuo 1991 metų įdiegė daugiau "Oracle" sistemų ir sprendimų šios sistemos bazėje negu bet kuri kita Lietuvos firma. Visos valstybinės informacinės sistemos jei neįdiegė, tai svarstė įdiegti šiuos produktus, tad praktiškai didžiausias IT klientas yra Lietuvos valstybė.

Savo stende Informacinės Technologijos pristato seriją seminarų apie tai, kokius verslo sprendimus ši firma gali iškepti savo mėgstamoje platformoje. Pilnas šių seminarų sąrašas yra IT WWW srityje.

NTL (S3.07): MDG 2 aušina muitinės popierių pragarą

Dokumentai dokumentai. Visai neseniai labiausiai klestinti Lietuvos ekonomikos šaka - eksportas ir importas - šiuo metu yra šiek tiek sužeista, bet ne mirusi. Vežėjai, importuotojai, muitinių tarpininkai turi puikią progą pagalvoti apie savo verslo sąnaudų mažinimą, dažnai popierių srauto ir laiko sąnaudo apribojimo dėka. Jeigu jūs turite sekretorę, kuri rašo muitinės deklaracijas, - atleiskite ją.

"Naujų Technologijų Laboratorijos" (NTL) programa "MDG 2" gali atlikti visą šį darbą ir dar daugiau greitai, patogiai ir "Windows" aplinkoje (didelis dalykas dar prieš porą metų). Muitinės deklaracijos, vertės deklaracijos, sąskaitos, CMR žiniaraščiai ir t.t. - ar tai nebuvo jūsų vakarykštis košmaras. Vadybininko Romo Venčkausko nuomone, stipriosios šios programos pusės yra platus dokumentų spektras, daugiavartotojiškumas, sugebėjimas dirbti visose "Windows" platformose ir išsami dokumentacija. Be to, "MDG 2" rekomenduoja Nacionalinė muitinės tarpininkų asociacija. Daugiau - NTL WWW srityje.

OKTO PILIGRIMO KOMPIUTERIAI (S3.23.3): Elektroninis durininkas-sargas-portjė

opk.jpg (27087 bytes)Tuk tuk tuk - kas ten? Ar norite žinoti, kiek jūsų darbuotojai praleidžia laiko darbe? Ar norite, kad signalizacija įsijungtų iš karto išėjus iš patalpų? Ar norite išvengti painiavos su daugybe pagrindinių ir atsarginių raktų, kurie kartas nuo karto išnyksta ir tenka keisti spyną? Ar norite viso šito viename įpakavime?

Tai, ką siūlo "Okto Piligrimo kompiuteriai", vadinama "universalia įėjimo kontrolės, signalizacijos valdymo ir laiko apskaitos sistema". Jos pagrindinės dalys - identifikuojančios kortelės, jų skaitytuvai prie kiekvienų svarbių durų, signalizacijos centralė ir valdantis kompiuteris su firmos sukurta programa.Tiksliau, programos yra dvi  - aptarnaujantis serveris ir administravimo klientinė programa, kuri savo ruožtu yra adaptuota biurui arba viešbučiui (viešbučio variantas sklandžiai jungiasi su firmos "Labbis" programa "Portjė"). Aptarnaujantis serveris valdo durų atidarymo, signalizacijos įjungimo/išjungimo procesus ir prireikus kelia aliarmą.

Kaip sako gamintojai, ši sistema yra atvira: ji yra suderinama tiek su magnetinėmis kortelėmis, tiek ir bekontaktinėmis ar potencialiai bet kokia identifikavimo sistema.  Sistemos orientacinė kaina yra 1500 Lt vienoms durims įrengti.

OMNITEL (S1.14): "Iridium" aušta ir Lietuvai

Nėra ryšio? Ar pamenate, kaip Anne Heche herojė filme "Šešios dienos ir septynios naktys"  negyvenamoje saloje naiviai tikėjosi pasinaudoti GSM mobiliu telefonu? Deja, įkyrus telefono atsakymas "No Network" gali tapti ir jūsų problema kaimo vietovėje, jūros kruize ar Afrikoje, kur tiesiog nėra korinio ryšio.

Rolsroisišką sprendimą šiai baisiai problemai siūlo "Iridium" palydovinio telefoninio ryšio sistema, kurią siūlo UAB "Omnitel" kaip įgaliotas atstovas Lietuvoje. Jeigu jūs daug keliaujate, jūs galite visada susisiekti per visą planetą padengiantį komunikacinių palydovų tinklą su verslo partneriais ar brangiu žmogumi. Žmogus geriau būtų labai brangus, kadangi telefonas kainuoja 12 000 litų (nenuostabu, kad "Omnitel" jo nelaikė stende"), o skambučio kaina - apie 20 Lt už minutę. Jeigu vietovėje yra GSM ryšys, telefonas jungiasi prie jo,  o ne palydovo - taip išeina pigiau ir greičiau.

"Omnitel" atstovas paaiškino, kad "Iridium" paslauga šiuo metu dar turi bandomąjį, nekomercinį statusą, ir Lietuvoje nusipirkti telefono dar nepavyktų. Kai bus išspręstos visos techninės problemos, tai bus vienintelis patikimas būdas turėti globalų ryšį ir greitai pasiekti bet kokį tikslą, išskyrus, gal būt, romantišką savaitę saloje su Harrisonu Fordu. Daugiau apie tai - specialiame Omnitel tinklapyje.

PROTOTECHNIKA (S3.28): Tęsinys superhitui "Skaita" - dar beta stadijoje

skaita.jpg (42833 bytes)Naujos rinkos sąlygos. Po trejų metų pažadų, atidėliojimų ir vėl pažadų UAB "Prototechnika" pagaliau pateikė rinkai naują apskaitos programos "Skaita" versiją "Windows" aplinkai, kuri vadinasi "Skaita-2000". Ilgą laiką lyderė apskaitos sistemų rinkoje Lietuvoje, ši firma šiais metais jau yra spaudžiama adaptuoti "Windows" grafinę vartotojo sąsąją ir kliento-serverio architektūrą. "Rinka reikalauja apskaitos "Windows", tačiau tai nereiškia, kad DOS versijos yra kiek nors mažiau funkcionalios, - sako vadybininkas V. Narijauskas.- "Kalbant apie kliento-serverio architektūrą, ji yra daug būtinesnė verslo reikmėms, kai operacijų skaičius didėja augant įmonei nuo smulkios iki vidutinės." Gana daug konkurentų jau turi šias priemones realizuotas.

Naujoji apskaitos sistema, skirta plačiam įmoniių spektrui, dar yra bandymų ir derinimų stadijoje, tačiau naujovės yra jau demonstruojamos parodoje. Pavadinimas "Skaita-2000", kaip jūs supratote, reiškia ir naujosios versijos išankstinį atitikimą 2000 metų reikalavimams, o kliento/serverio režime sistema dirba su "Sybase Adaptive Server" ir "Microsoft SQL Server" duomenų bazių platformomis. Per artimiausius šešis mėnesius į "Skaita-2000" sistemą bus įtrauktos visos galimybės iš dabar jau klasikinės DOS skirtos "Skaitos", kurios iki šiol yra palaikomos ir pritaikomos pagal kintančius normatyvinius aktus.

Stiprioji "Skaita-2000" pusė, firmos manymu, yra produkto modernumas, didelė firmos patirtis apskaitos sistemų rinkoje, didelis programuotojų kolektyvas ir užtarnautas daugelio Lietuvos vartotojų pasitikėjimas.

 

STEKAS (S5.51): Pingančių buhalterijos programų avangardas

Mini? Apsilankykite informacinių technologijų stenduose ir pamatysite, kad be kompiuterių su jau nieko nejaudinančiais keliais šimtais megahercų, populiariausias Lietuvos gamintojų produktas yra buhalterinės apskaitos programos. Šiais metais ši produkcija galutinai paliko MS-DOS žemyną, ir gamintojai vienas per kitą stengiasi išplėšti savo rinkos sektorių, kartais tiesiog agresyviai mesdami kainas. 

Tokios politikos rezultatas yra firmos "Stekas" produktas "Stekas-Apskaita-Midi", kuris, paprastai kalbant, tėra iš paskutinių dviejų parodų žinoma apskaitos programa "Stekas-Apskaita", apribota Didžiosios knygos, pirkimų-mokėjimų ir pardavimų-įplaukų funkcijomis. Daugumai buhalterinių dokumentų ir pavedimams/sąskaitoms formuoti to pakanka. Firmos nuomone, tokių funkcijų pakanka, kad programa pritrauktų individulių įmonių ir mažų UAB savininkus. Traukai sustiprinti kaina balansuoja ant proto ribos -1000 litų.

Programa "Stekas-Apskaita" kol kas pirmauja pigiausių šios parodos apskaitos programų tope, ir jeigu žinote kas sumuštų šį rekordą, būtinai papasakokite. Sąlyga - apskaitos programoje būtinai turi būti didžioji knyga, operacijų žurnalai, ir standartinės ataskaitos pavedimams, sąskaitoms ir pan.

 

 


InfoBalt'98 | Apie InfoBalt

Paskutiniai pakeitimai: 2000.07.20.